بخش قابل توجهی از سرعت انتقال فایل دیسک‌های فلش به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری و محدودیت‌های پورت واسط است و در این قسمت‌ها کار قابل توجهی نمی‌توان انجام داد.

ولی فعالیت‌هایی نیز وجود دارد که می‌تواند سرعت انتقال فایل‌ها را از روی فلش و هنگام کپی روی فلش افزایش دهد. این نکات را در ادامه مرور خواهیم کرد.

دیسک فلش

۱- دیسک‌های فلش برای تعداد زیاد فایل ساخته نشده‌اند

این دیسک‌ها به طور کلی هنگامی که قصد داشته باشید تعداد زیادی فایل را روی آن‌ها کپی کنید یا آن‌ها را از فلش بخوانید، بسیار کندتر از حالت معمول خواهند بود. در عوض می‌توانید فایل‌های خود را که تعداد زیادی دارند به صورت یک فایل فشرده zip تبدیل کنید و یک فایل را روی فلش ذخیره کنید.

۲- فایل سیستم را به درستی انتخاب کنید

فایل‌سیستم قدیمی FAT32 روی دستگاه‌های بیشتری قابل خواندن است ولی اگر هدف شما از کاربرد فلش تنها روی کامپیوتر شخصی است، می‌توانید با تبدیل فایل سیستم به NTFS سرعت خواندن و نوشتن فایل‌ها را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

۳- از فعالیت‌های همزمان روی فلش خودداری نمایید

دیسک‌های فلش به خوبی نمی‌توانند چند تراکنش را همزمان انجام دهند و سرعت عملیات به مقدار زیادی کاهش می‌یابد. حتی ممکن است اطلاعات شما در این میان آسیب ببیند. بنابراین برای دستیابی به بیشترین سرعت، در یک زمان حداکثر یک فعالیت را روی دیسک انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.