کدهای برنامه‌نویسی که در زبان php یا هر زبان دیگر می‌نویسید برای اجرا به مقداری زمان نیاز دارند. زمان مورد نیاز برای اجرای این کدها معمولا بسیار اندک هستند و به نظر می‌رسد که فوری به پایان می‌رسند. ولی شرایطی نیز وجود دارد که اجرای برخی برنامه‌ها به زمان‌های بیشتری نیاز دارد برای مثال:

  1. هنگامی که برنامه‌ی شما در حال پردازش‌های سنگین روی پایگاه داده با حجم زیاد است
  2. هنگامی که در حال فشرده‌سازی فایل‌ها یا استخراج آن‌ها یا نصب یک بسته روی هاست هستید
  3. هنگامی که در حال دانلود یک فایل از اینترنت هستید
  4. هنگامی که در حال ارتباط با یک وب سرویس بانکی هستید و می‌خواهید تراکنشی انجام دهید
php

در موارد بالا و بسیاری موارد دیگر، ممکن است اجرای کدهای شما بیش از آن چیزی که در هاست مجاز تعیین شده است بشود و در نتیجه اجرای برنامه با محدودیت زمان متوقف شود.

مدت زمانی که به طور معمول هاست‌ها اجازه می‌دهند تا کدهای php اجرا شوند، ۳۰ ثانیه است و این مقدار با متغیر max_execution_time شناخته می‌شود.

برای تغییر این متغیر ممکن است تنظیماتی در پنل هاست موجود باشد یا لازم باشد درون فایل htaccess دستوراتی را بنویسید یا ممکن است لازم باشد فایلی با نام php.ini در هاست ایجاد کنید و دستورات مربوط را در آن درج کنید.

اینکه برای تغییر max_execution_time از چه روشی باید استفاده شود بستگی به تنظیمات انجام شده روی هاست و روش اجرای php دارد. اگر با استفاده از روش‌های متداول نتوانستید این مقدار را افزایش دهید، می‌بایست با پشتیبانی هاست تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *