فروشگاه زنجیره‌ای جانبو در بسیاری از نقاط کشور در دسترس است و می‌توانید اقلام مصرفی روزمره‌ی خود را از این فروشگاه‌ها خریداری نمایید. در این نوشته می‌خواهم تجربیات شخصی خودم را از خرید از این فروشگاه با شما در میان بگذارم تا شاید بتوانید خریدی بهتر را تجربه کنید.

جانبو

مزایای خرید از جانبو

 1. مثل هر فروشگاه زنجیره‌ای دیگر خرید از فروشگاه‌هایی که انتخاب‌های مختلفی پیش روی شما می‌گذارند این مزیت را دارد که می‌توانید محصولی با کیفیت‌تر و ارزان‌تر را از میان گزینه‌های موجود انتخاب و خریداری کنید.
 2. در مواقعی که برخی کالاها در بازار کمیاب می‌شود، فروشگاه‌های زنجیره‌ای با توان بیشتری که دارند، معمولا می‌توانند این کالاها را هرچند به صورت محدود در اختیار شما بگذارند.
 3. با خرید از جانبو برخی محصولات را که به طور انحصاری در این فروشگاه توزیع می‌شوند را با قیمتی مناسب‌تر از سایر برندها می‌توانید خریداری کنید. اغلب این محصولات توسط شرکت مادر جانبو تولید شده‌اند و شامل محصولات سلولزی و شوینده هستند.
 4. هنگام فروش‌های ویژه، می‌توانید محصولات را با قیمتی به مراتب کمتر از محل‌های دیگر تهیه کنید. هرچند تنوع محصولات فروش ویژه در این فروشگاه چندان زیاد نیست.
 5. وجود تعداد کمی میوه یا سبزیجات در فروشگاه گاهی گزینه‌ای خوب است که گاهی در کنار اقلام روزمره‌ی دیگر مفید است. مدتی است دیگر سبزی و میوه در فروشگاه‌ها دیده نمی‌شود.

معایب خرید از جانبو

 1. مثل هر فروشگاه زنجیره‌ای دیگر، خرید محصولات با قیمت معمول از این فروشگاه‌ها باعث می‌شود تا کسب و کارهای محلی آسیب ببینند. اگر خرید از این فروشگاه برای شما مزیتی ندارد، سعی کنید از فروشندگان محلی خرید خود را انجام بدهید.
 2. در اغلب فروشگاه‌های جانبو برای کاهش هزینه‌ها، پرسنل به صورت مشترک مسئول تمام وظایف فروشگاه هستند و به همین دلیل احتمال برخورد با کالاهایی که برچسب قیمت آن‌ها به‌روز نیست یا قیمت نادرستی دارند یا مراجعه به صندوق و عدم حضور صندوق‌دار، موضوعی عادی است.
 3. آن طور که به نظر می‌رسد، کارکنان فروشگاه بابت فروش محصولات خاص یا به طور کلی بابت افزایش فروش پورسانت دریافت می‌کنند. به همین دلیل ممکن است با تبلیغاتی ناخوشایند از سمت فروشندگان مواجه شوید.
 4. ممکن است هنگام خرید کالا شماره موبایل شما دریافت شود. این شماره حداقل برای من کاربردی جز مزاحمت‌ها پیامکی و تلفنی برای خرید کالا به همراه نداشته است.
 5. تنوع برندها در جانبو محدود است. اگر در عرض ۳ ماه به این فروشگاه مراجعه کنید، احتمالا برندهایی که مشاهده می‌کنید به ندرت تغییر کرده است.
 6. در کالاهایی که شرکت مادر تولید می‌کند، جانبو به شکلی انحصار ایجاد می‌کند. مثلا در این فروشگاه نمی‌توانید پوشک مای‌بی‌بی را خریداری کنید چون خودشان پوشک مولفیکس را تولید می‌کنند. این عیب فروشگاه تا حدودی کمتر شده است. شاید تصمیم‌گیران این مطلب را خوانده باشند 🙂
 7. تنوع تخفیف روی کالاها در جانبو کم است. به عبارت دیگر کالاهایی که شامل تخفیف می‌شوند، اغلب کالاهایی هستند که قیمت واقعی آن‌ها کم است و با حاشیه سود زیاد فروخته می‌شوند. مثل انواع چای، عسل، نوشیدنی‌ها و … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *