اگر سایت وردپرس شما به ویروس آلوده شده است و هنگامی که سایت را باز می‌کنید به آدرس‌های دیگر هدایت می‌شود یا متن‌های اضافی در سایت شما دیده می‌شود و یا سایر مشکلات متداول که با ویروسی شدن سایت رخ می‌دهد، را تجربه می‌کنید، لازم است تا سایت شما در قدم اول از کدهای مخرب پاکسازی شود و در قدم دوم بررسی شود که علت ویروسی شدن سایت چه بوده است.

برخی از علت‌های متداول که باعث می‌شوند سایت وردپرس با ویروس آلوده شوند

  1. استفاده از قالب‌ها و افزونه‌های غیرقانونی و دارای مشکلات امنیتی
  2. استفاده از خدمات شرکت‌های هاستینگ که نکات امنیتی را به درستی رعایت نکرده‌اند
  3. سرقت شدن اطلاعات ورود به پنل وردپرس یا پنل هاست و ایجاد مشکلات از این ناحیه
  4. وجود افزونه‌ها یا قالب‌هایی که نکات امنیتی به درستی در آن‌ها رعایت نشده است

پاکسازی وردپرس چه مدتی زمان نیاز دارد ؟

برای پاکسازی وردپرس ابتدا باید بررسی شود که حجم مشکلات چه مقدار است و فایل‌های آلوده در چه محل‌هایی از سایت قرار گرفته‌اند. به طور کلی پاکسازی ممکن است حدود یک ساعت تا یک روز زمان نیاز داشته باشد.

آیا پس از پاکسازی سایت دیگر آلوده نخواهد شد ؟

همان طور که گفته شد، برای جلوگیری از آلوده شدن مجدد سایت، باید محل ورود ویروس شناسایی شود. اگر به دلیل سرقت اطلاعات ورود به سایت، این مشکلات به وجود آمده باشد، با تغییر رمزها مشکل برطرف می‌شود ولی اگر مشکلات امنیتی در برخی افزونه‌ها یا قالب سایت وجود داشته باشد، رفع آن ممکن است نیازمند تغییر قالب سایت یا حذف برخی افزونه‌ها باشد که در این صورت ممکن است زمان و هزینه‌ی پیش‌گیری از مشکلات مجدد بیشتر باشد.

هزینه‌ی پاکسازی سایت وردپرس چقدر است ؟

حداقل هزینه برای پاکسازی سایت وردپرس از ویروس ۹۰۰ هزار تومان است و اگر حجم سایت بسیار زیاد باشد یا موانع دیگری برای پاکسازی باشند، این هزینه به نسبت افزایش خواهد یافت.

در صورتی مشکل هک شدن به دلیل استفاده از قالب یا افزونه‌های غیرقانونی باشد، هزینه‌های جانبی برای تغییر قالب و افزونه‌ها هم پس از محاسبه قابل اعلام خواهد بود.

سفارش پاکسازی سایت ویروسی

برای پاکسازی سایت وردپرس آلوده شده، با من تماس بگیرید.