بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل گسترده شدن فعالیت‌ها نیاز دارند تا بخشی از فعالیت‌های فناوری اطلاعات را به صورت درون سازمان به انجام برسانند. تصمیم‌گیری بهینه در زمینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و استخدام نیروهایی که بتوانند به خوبی نیازهای سازمان را برآورده کنند، کاری تخصصی و دشوار است که به مشاوره و تعیین خط مشی هوشمندانه نیازمند است.

فعالیت‌هایی که یک مشاور IT می‌تواند در کنار شما به انجام برساند

بررسی نیازهای فناوری اطلاعات سازمان

یک مشاور خبره با بررسی فرآیندهای مختلف سازمان و میزان زمان و هزینه‌ای که برای به هدف رساندن آن‌ها انجام می‌دهید، پیشنهادهایی به شما ارائه می‌دهد که بازدهی، سرعت، کیفیت و هزینه‌های شما را با کمک هوشمندسازی و استفاده از فناوری به حالت ایده‌آل شما نزدیک می‌کند.

خرید نرم‌افزار یا توسعه‌ی نرم‌افزار

آیا برای رفع نیازهای مدیریتی، مالی، اداری و عملیاتی سازمان به یک نرم‌افزار یا مجموعه‌ای از نرم‌افزارها نیاز دارید؟ یک مشاور خبره می‌تواند در این زمینه به شما اطلاعات دقیقی ارائه نماید و شما را در تصمیم‌گیری برای خرید یک نرم‌افزار یا توسعه‌ی آن درون سازمان یا تحقیقات برای پیدا کردن راه‌حل‌های جایگزین یاری برساند تا بتوانید بیشترین کارایی را با کمترین هزینه در دسترس داشته باشید.

تعریف پروفایل شغلی

پس از بررسی نیازها، مشاور آی‌تی باید پروفایل شغلی مورد نیاز را تعریف کند. این شامل مهارت‌ها، تجربه کاری، ویژگی‌های فردی و فنی مورد نیاز برای استخدام نیروهای فنی نرم‌افزار می‌شود. در این بخش، مشاور باید به دقت نیازمندی‌ها را تعیین کرده و اقدام به رفع نیازهای شغلی کند.

جذب نیروهای فنی نرم‌افزار

مرحله بعدی فرآیند استخدام، جذب نیروهای فنی نرم‌افزار است. مشاور باید روی جذب فردی که دارای مهارت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز است تمرکز کند و فرآیند مصاحبه، ارزیابی و انتخاب را انجام دهد.

مشاوره، نظارت، کمک و پیشنهاد برای تغییر و بهبود

یک مشاور آی‌تی و استخدام نیروهای فنی نرم‌افزار همچنین مسئولیت مشاوره با تیم‌های مختلف و ارائه توصیه‌هایی برای بهبود فرآیندهای استخدام و مدیریت نیروهای فنی را دارد. او باید بهبود‌های لازم را پیشنهاد دهد تا فرآیند استخدام و مدیریت بهینه‌تر واقع شود. همچنین یک مشاور خبره توانایی دارد علاوه بر مشاوره به تیم مدیریت سازمان، در زمینه‌ی مشکلات فنی نیروهای اجرایی را نیز پشتیبانی کند.

شناسایی نقاط ضعف فنی و امنیتی

مشکلات فنی و امنیتی در فناوری اطلاعات می‌توانند خسارت‌های سنگینی به دنبال داشته باشند. تلاش برای شناسایی و رفع این مشکلات از جمله فعالیت‌های یک مشاوره خبره است.

مشاوره تخصصی فناوری اطلاعات

برای دریافت خدمات مشاوره فناوری اطلاعات و نرم‌افزار و سخت‌افزار سازمان و شرکتتان با من تماس بگیرید. بیش از ۱۵ سال تجربه فعالیت در شرکت‌های مختلف در صنایع گوناگون در کنار مهارت برنامه‌نویسی و آشنایی با روش‌ها و ابزارهای IT و همچنین مهارت‌های جانبی شامل مصاحبه، تحلیل سیستم‌ها و مدیریت فرآیندها، باعث می‌شود تا نتایج چشمگیری را با بهترین روش و کمترین منابع به دست آورید.