SKU یا Stock Keeping Units شناسه‌ای است که برای ایجاد تمایز بین محصولات در انبار استفاده می‌شود. اگر فروشگاه اینترنتی دارید به انبار کالا هم نیاز خواهید داشت. هر چند انبار شما کوچک باشد و تعداد کالاهای شما کم باشد، داشتن شناسه کالا همچنان مزایایی برای شما به دنبال خواهد داشت.

ووکامرس

SKU در ووکامرس

سیستم فروشگاهی ووکامرس امکان درج SKU برای محصولات شما را فراهم می‌کند. با توجه به اینکه درج کد برای محصولات کاری ساده است بهتر است همیشه این کد را برای محصولات خود ایجاد و ذخیره نمایید.

مهم‌ترین کاربرد SKU چیست ؟

زمانی که تعداد محصولات شما در انبار زیاد باشد و هر محصول دارای تنوع‌های گوناگونی باشد، برای جلوگیری از اشتباه در تحویل کالا و کنترل موجودی کالا، استفاده از SKU نه تنها یک مزیت بلکه یک ضرورت است.

برای مثال اگر یک گوشی موبایل دارای سه تنوع مختلف باشد و هر تنوع قیمت‌های متغیری هم داشته باشد، با عدم استفاده از SKU، ریسک تحویل کالای اشتباه به مشتری افزایش می‌یابد. اشتباهی که می‌تواند خسارت‌های سنگینی به دنبال داشته باشد.

هنگام ایجاد محصولات متغیر می‌توان به هر محصول یک کد SKU مجزا تخصیص داد و هنگام تحویل کالا، تنها SKU است که مشخص می‌کند چه کالایی از انبار خارج شود نه تشخیص چشمی نام کالا از روی بسته‌بندی.

مزایای دیگر SKU چیست ؟

  1. داشتن SKU در دید مشتری برای شما یک اعتبار مثبت محسوب می‌شود. تنها فروشگاه‌هایی که دارای سیستم یکپارچه هستند از کدهای کالا به درستی استفاده می‌کنند.
  2. کد SKU می‌تواند یک عامل مثبت سئو برای شما باشد. اگر تعداد محصولات و تنوع آن‌ها در سایت شما زیاد باشد، مشتریان ممکن است در گوگل کد محصولات شما را برای یافتن محصول دقیق جستجو کنند. با این روش، ترافیک بیشتری جذب خواهید کرد.
  3. خرید کالا به صورت عمده با استفاده از کد محصول بسیار آسان‌تر است. مشتریان تکراری شما، با آپلود مجموعه‌ای از کدهای SKU و تعداد می‌توانند به صورت دقیق و سریع سفارش خود را به شما برسانند.
  4. ارائه اطلاعات به مشتری هنگامی که کدگذاری دقیق موجود باشد، آسان‌تر و سریع‌تر است. فرض کنید شما یک فروشگاه لباس دارید و ده‌ها تیشرت سبز رنگ به فروش می‌رسانید، بدون کد SKU مشتری تقریبا نخواهد توانست به شما بگوید که منظور او کدام محصول است.

یک نظر در مورد «شناسه sku محصول در ووکامرس چیست ؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *