توپ رختشویی ابزاری است ادعا می‌شود بدون استفاده از پودر یا مایع لباسشویی می‌تواند لباس‌های شما را در ماشین لباسشویی تمیز کند. این ادعا البته پشتوانه‌ی علمی ندارد و تولیدکنندگان و فروشندگان این نوع کالا، با ادعای بدون پشتوانه، این کالا را در بازار عرضه می‌کنند.

توپ رختشویی

ادعای تولیدکنندگان چیست ؟

تولیدکنندگان توپ رختشویی یا Laundry Ball این توپ‌ها را در انواع مختلفی شامل توپ‌های حاوی مواد شوینده خاص، حاوی سرامیک، حاوی مواد آهنربایی و انواع دیگر به بازار عرضه می‌کنند.

برای استفاده از برخی توپ‌ها، لازم است تا تنها از تولیدکننده‌ی اصلی موادی را خریداری کنید و داخل بسته قرار دهید و برخی دیگر بدون استفاده از هیچ ماده‌ی تمیز کننده، ادعا می‌کنند این مزایا را دارا هستند.

آنچه در حقیقت می‌تواند مزیت استفاده از این توپ‌ها باشد، وجود یک جسم دارای جرم در ماشین لباسشویی است که باعث ایجاد فشار بیشتر در هنگام شستشو و احتمالا مقدار اندکی شستشوی بهتر است. این مزیت می‌تواند با هر جسم سنگین مثل یک توپ سنگین به دست بیاید.

برای به‌کارگیری برخی از این توپ‌ها لازم است تا از آب داغ در هنگام شستشو استفاده شود. آب داغ بدون هیچ ماده‌ی کمکی دیگر، می‌تواند بیشتر از آب سرد، لباس‌ها را تمیز کند و این یک مزیت برای توپ رختشویی به حساب نمی‌آید.

آیا این توپ‌ها را خریداری کنیم ؟

با توجه به آنچه گفته شد، دلیل علمی برای خرید این توپ‌ها وجود ندارد و در اغلب موارد، شستشوی لباس‌ها بدون توپ با شستشوی لباس با توپ تفاوت قابل اندازه‌گیری برای شما به همراه نخواهد آورد.

چنانچه حجم لباس‌های موجود در ماشین لباسشویی کم باشد، شاید استفاده از هر نوع توپ با وزن چندصد گرمی در داخل ماشین و در کنار استفاده از پودر لباسشویی، بتواند کمکی اندک به شستشوی لباس‌ها به حساب بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *