استفاده از وبلاگ رایگان از سال‌های گذشته متداول بوده است. در این سال‌ها تغییرات زیادی در دنیای وب و عادت‌های مردم به وجود آمده است و انجام فعالیت‌های وب و اینترنتی هم نیازمند تغییراتی هستند.

استفاده از وبلاگ‌های رایگان در دنیای جدید دیگر مثل گذشته اثرگذاری و کارایی لازم را ندارد و در کنار آن محدودیت‌های زیادی را برای شما به همراه می‌آورد. حتی استفاده از سیستم‌هایی مثل سایت medium که یک سیستم وبلاگ مدرن به حساب می‌آید نیز معایب زیادی را به همراه دارد.

بلاگ رایگان ممنوع

معایب استفاده از وبلاگ رایگان

  1. عدم کنترل روی بسیاری از تنظیمات سایت
  2. محدودیت‌های زیاد روی عملکردهای هسته‌ی سایت
  3. امکان از بین رفتن اطلاعات به دلیل توقف فعالیت سیستم وبلاگ‌دهی
  4. محدودیت‌های زیاد در انتخاب قالب گرافیکی سایت عملکردهای آن
  5. عدم دسترسی به فضای ذخیره‌سازی و پایگاه داده
  6. عدم کنترل روی تبلیغات و اطلاعات اضافی سیستم که در وبلاگ شما نمایش داده می‌شود
  7. مشکلات متعدد سئو

از جمله‌ی مهم‌ترین معایب استفاده از سیستم وبلاگ رایگان، معایب سئو است که این سیستم‌ها ایجاد می‌کنند. اگر ۱۰ سال پیش یک وبلاگ داشتید و مطالب خوبی در آن منتشر می‌کردید، ممکن بود که در رتبه‌ی اول گوگل دیده شوید. ولی امروزه بهترین وبلاگ‌ها هم به ندرت در صفحه‌ی اول گوگل دیده می‌شوند و صاحبان سایت‌ها برای جذب مخاطب از طریق موتورهای جستجو راهی جز طراحی سایت به صورت شخصی پیش رو ندارند.

کاربردهای وبلاگ رایگان

اگر برای تمرین قصد نوشتن را دارید یا می‌خواهید یک سایت رایگان برای اطلاع‌رسانی به گروهی خاص داشته باشید، استفاده از سیستم‌های وبلاگ رایگان شاید بهترین گزینه برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *